پکیج چیست؟؟؟

پکیج چیست؟؟؟

شرکت لامبرت مقالات ۱۶ آبان ۱۳۹۶

پکیج چیست؟ (تفاوت های پکیج با موتورخانه)

توو این روزها برای خرید هر وسیله ای گزینه های زیادی داخل بازار هست اما اینکه بتونیم از بین این همه تنوع بهترین رو با توجه به معیار و نیازهای خودمون انتخاب کنیم کاری بس دشوار هستش قدم اول توو انتخاب هر وسیله ای آگاهی به نیاز ها و معیارهای ما از اینکه چرا به این وسیله احتیاج داریم هست این مرحله خیلی مهمه برای اینکه اگه درست نباشه کالایی که خرید می کنیم نیازهای ما رو رفع نخواهد کرد الان توو بازار از نظر کیفیت و قیمت میشه گفت تقریبا ۲ دسته داریم یک پکیج های ایرانی و دوم پکیج های وارداتی که پکیج لامبرت جزء پکیج های وارداتی هستش درمورد خرید محصولات گرمایشی پکیج با اینکه توو چند سال اخیر از طرف مردم کشورمون استقبال خوبی شده ولی بازهم افراد زیادی هستند که حتی اسم پکیج هم به گوششون نرسیده پکیج درواقع به زبان عامیانه موتورخونه جمع و جوری هستش که دیگه داره کم کم جای موتورخانه رو توو خونه ها میگیره در واقع هم گرمایش خانه و هم آبگرم مصرفی رو هم زمان میتونه ٬البته زمانی که آبگرم مصرفی رو باز میکنیم الویت گرمایش محیط به آبگرم مصرفی داده میشه ٬ قابل ذکر هست که هزینه سوخت و نگهداری موتورخانه خیلی سنگین تر از پکیج می باشد ماورا بحث هزینه٬ فضایی که پکیج اشغال می کند خیلی کمتر از موتورخانه می باشد همچنین انجام سرویس و تعمیرات پکیج خیلی ساده تر از موتور خانه هست٬ برای استفاده از گرمایش دستگاه پکیج نیاز به رادیاتورها داریم که توو محیط نصب بشه(البته گرمایش از کف و سقف هم میشه) و یکی دیگه از اجزای پکیج دودکش هست استفاده از ودودکش دوجداره ضمن اینکه موجب میشه که دود دستگاه به خارج از مکان انتقال داده شه باعث این می شود که هوای مورد نیاز دستگاه هم تامین گردد و ایمنی کاملی را برای ساکنین ایجاد کند٬ آب بعد از گرم شدن در دستگاه پکیج از طریق لوله کشی به داخل رادیاتورها جریان پیدا میکنه و باعث گرمایش  محیط میشه٬ الان داخل سرویس های بهداشتی به جای رادیاتور از حوله خشککن ها استفاده میشه که البته زیاد هم از نظر کارایی با رادیاتورها فرقی ندارن اما واسه سرویس های بهداشتی کاربردی تر هست  اینکه حوله خشککن ها با ارتفاع از سطح زمین به دیوار نصب میشه و اینکه لوله هایی داره که میشه روی اون ها حوله یا هر لباسی رو به راحتی خشک کرد و در ضمن از نظر زیبایی حوله خشککن ها داخل سرویس بهداشتی نسبت به رادیاتورها شکیل تر می باشند٬ (ه.راوز)

پکیج

شرکت لامبرت مقالات ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

به وسیله پکیج دیواری می توان از مزاحمت موتورخانه و شوفاژ راحت شد. از پکیج می توان برای گرم کردن آب مصرفی خانواده و حتی آبگرم مورد نیاز شوفاژ استفاده نمود.

در گذشته هزینه های بسیاری جهت گرمایش تولیدی توسط موتورخانه ها هزینه می شد. علاوه بر هزینه ، سوخت و نگهداری آنها کار سخت و زمان بری بود. مثلا تعمیر پکیج بسیار ساده تر از یک موتورخانه با حجم بزرگ و پیچیده است. همچنین در مصرف هزینه ها بسیار صرفه جویی می شود. پکیج ها فضای کمی اشغال می کنند، مخصوصا پکیج های دیواری. بازدهی بالایی دارند . هر واحد از پکیج جداگانه ای استفاده می کند که این باعث استقلال واحد های مسکونی می شود. مزیت های بیشمار پکیج های دیواری سبب محبوب شدن آنها در ارگان های اجرایی هم شده است. به گونه ای که این روز ها کمتر استفاده از موتورخانه ها مشاهده می شود.

پکیج دیواری معمولا داخل آشپزخانه و یا آبدارخانه بر روی دیوار نصب می شود . که جهت ایجاد ایمنی بهتر است از دودکش دو جداره استفاده شود. بدین گونه هوای مورد نیاز دستگاه از محیط بیرونی تامین می گردد و خطری ساکنین را تهدید نخواهد کرد.

از جمله مصارف پکیج گرم کردن خانه  یا ساختمان های تجاری با استفاده از گرمایش از کف، رادیاتور، فن کوئل می باشد. همچنین آب گرم مصرفی واحد ها را نیز مهیا می کند .اگر بخواهید در مصرف انرژی صرفه جویی کنید می توانید از ترکیب پکیج و کویل آب گرم استفاده نمایید. بدین گونه گرمای بهتری با هزینه کمتری خواهید داشت.

 

عملکرد پکیج در حالت تابستانی  چگونه است؟

 

در این حالت هنگامی پکیج شروع به فعالیت می کند که نیاز به آب گرم باشد، این عملیات به صورت اوتوماتیک انجام می شود . هنگامی که شیر آب گرم باز می شود ، سنسور فشار ،مشعل را روشن می کند و بعد از بستن شیر آب گرم پکیج خاموش می شود.

عملکرد پکیج در حالت زمستانی چگونه است؟

 

وظیفه پکیج آبگرم در فصل زمستان متفاوت است. چون علاوه بر گرم کردن آب مصرفی باید رادیاتور و مدار های گرم کننده را نیز گرم نماید. در این سیستم اولویت با آب گرم مصرفی است. وقتی شیر آب گرم باز می شود. سنسور برقی مدار رادیاتور را تا زمانی که آب گرم مصرفی باز است قطع می نماید. اما این موقت است و با بسته شدن شیر آب گرم مدارآبگرم رادیاتور وصل می گردد. به این گونه همیشه آب گرم به صورت آنی در دسترس است.

 

رهبری ارباب رجوع: رهبری در بازار فروش

شرکت لامبرت مقالات ۰۹ آذر ۱۳۹۴

در بسیاری از سازمانهای خدماتی رهبری در مرکز بازار ارباب رجوع یک قابلیت اساسی است. در یک شرکت خدماتی تخصصی یا یک موسسه مالی  هر سازمان دیگری که به دیگر مراکز کسب و کار یا فروش خدمات ارائه می دهد فقط یک مدیر داخلی خوب بودن کافی نیست. افرادی که خواهان رهبری هستند حتما باید توانایی توسعه و تقویت ومشاوره و روابط ارباب رجوع را داشته باشند.

رهبری قوی ارباب رجوع چقدر اهمیت دارد؟ من در این مورد اطلاعاتی از رهبری چند شرکت خدماتی دریافت کرده ام همچنین تحقیقات نشان می دهد که اختصاص دادن یک فرد با مهارتهای قوی در زمینه مدیریت روابط مشتری در سمت یک مشتری عمده می تواند میزان رشد درآمد شما را دو برابر کند.

مهمتر اینکه یک سازمان نمی تواند فرهنگ  تمرکز به مشتری را بدون رهبران الگو ترویج دهد. یکبار من به یک شرکت مشاوره ای بزرگ و بین المللی که فقط به داخل تمرکز کرده بود و برتری اش را در عرصه بازار فروش از دست دادع بود نصایحی کردم. مشخص شد که هشت تن از مدیران ارشد اجرایی که شامل مدیر کل هم می شد به طور متوسط فقط ۵ درصد از وقت خود را صرف مشتریان می کردند. در طی چند سال بقیه سازمان شروع کرده بود به پیشی گرفتن از رهبرانش و ملاقات های داخلی بجای دیدن مراجعان و مشتریان بنابراین رشد شرکت راکد شده است.

 یک مدیر ارشد متخصص که همچنین یک رهبر مشتری محور بزرگ است می تواند اوضاع سازمان را بهبود بخشد. “دایانا برایتمور- آرمور” که مدیر کل بانک مشارکتی در گروه بانکهای لیودز است مثال بسیار خوبی است. برایتمور-آرمور رهبری اقدامات این بانک انگلیسی را که مشتریان متفاوتی از سطح شرکتهای متوسط محلی تا شرکت های بزرگ چند ملیتی را پذیراست به عهده دارد. از  زمان پیوستن این بانک در چند سال قبل او و تیم وی به طور فزاینده ای در تجارت مشارکتی شان موفق بوده اند و مدیران مالی انگلیس به طور مرتب به بانک او عنوان بانک سال را داده اند.

این مثال اهمیت آنچه را که من القاء می نامم برجسته می سازد سرمشق بودن و ارتباط از سوی مدیریت ارشد که فرهنگ سازمانی را شکل می دهد و یک روحیه و فرهنگ مشتری محور بوجود می آورد.

نقش رهبر ارباب رجوع

رهبران بزرگ ارباب رجوع در واقع چه کاری انجام می دهند و چطور از چه طریقی آن را به انجام می رسانند؟ همانطور که خواهیم دید یک نوع هم پوشی و تداخل بین رهبری سازمانی و رهبری ارباب رجوع وجود دارد.

در هرحال وظیفه رهبری ارباب رجوع به چندین نوع قابلیت خاص نیاز دارد. اجازه دهید ابتدا به شش نقش مهم که یک رهبر بزرگ ارباب رجوع با توجه به ساخت و مدیریت روابط خارجی ارباب رجوع انجام می دهد اشاره می کنیم:

۱٫ معین کردن خواست ها و آرزوها:

رهبران مشتری و ارباب رجوع حتما باید آرمان ها و خواسته ها را هم برای کسب و کار ارباب رجوع و هم خود روابط بیان کنند. اول آنها الزاما باید یک درک و شناخت عمیق از کسب و کار ارباب رجوع و برنامه فردی بدست آورده و یک دورنما برای به تکامل رساندن آن داشته باشند. این مهم از طریق صرف زمان برای شناخت استراتژی ارباب رجوع و سازمان رفت و آمد و ایجاد مباحث ویژه و دستور برنامه برای تنظیم برنامه همراه با مشتریان و ارباب رجوع به دست خواهد آمد. دوم آنها نیاز دارند تا آرمانها و خواسته ها را برای رابطه شرکتها با ارباب رجوع تنظیم کنند. خواسته ها  و آرمان ها  البته فقط درباره درآمدها و هزینه ها نیست آن همچنین می تواند شامل چیزهایی مثل تاثیر گذاری نفوذ و مقام و موقعیت و غیره باشد.

۲٫ استراتژی رابطه:

رهبران ارباب رجوع باید درباره اینکه بر چه موضوعاتی تمرکز کنند تصمیم گیری نمایند. چه فرصتهایی را باید به طور فعالانه دنبال کنند و با مدیران ارشد رابطه ایجاد نمایند. باید با بعضی از ارباب رجوع ها به طور مرتب گفتگو کرد و به آنان نزدیک شد و رهبر ارباب رجوع باید تمرین کند تا کنترل و نظم بالایی در رابطه با مدیریت ارشد و برخوردهای بالاتر با ارباب رجوع داشته باشد.

۳٫رهبری ارباب رجوع:

درجه تخصص و قابلیت رهبران ارباب رجوع متفاوت است ولی در هر مورد ارباب رجوع باید آنها را رهبرانی اندیشمند تلقی کنند. آنها باید افرادی باشند که دانش عمیق از کسب و کار افراد و مشتری داشته باشند از طریق درک برنامه کاری و نقطه نظراتی که به آنها در دستیابی به اهدافشان کمک می کند. رهبران ارباب رجوع نمی توانند به شکل یک مجموعه خالی باشند افرادی که فقط حضور دارند تا منابع را هماهنگ ساخته و فروش بیشتری داشته باشند. مشتریان امروزی بسیار فرهیخته هستند و خواهان نقشی می باشند که بیشترین ارزش را برایشان داشته باشد. الزامی وجود ندارد که آنها متخصصانی راضی و خشنود باشند ولی حتما باید رهبری اندیشمند را تقویت نمایند.

۴٫رهبری تیم:

رهبران ارباب رجوع تاثیر گذار زمان بسیار زیادی را صرف می کنند تا اطمینان حاصل نمایند که تیم آنها ترکیب صحیحی از مهارت ها و تجربیات را داراست. آنها به شکلی فعالند و مدوام به ارشاد کنندگی و مربی گری تیم خود می پردازند اهداف آنها را تعیین کرده و به اعضاء متذکر می شوند تا در راستای اهداف گام بردارند.

آنان اعضای تیم های ارباب رجوع را به گونه ای طراحی و خلق می کنند که به عنوان مجموعه ای جذاب از استعداد در سازمان باشند و مکانی جالب و هیجان انگیز برای فعالیت دارند که دیگر متخصصان را نیز جذب می کند.

۵٫نمایندگی:

رهبران بزرگ مشتری محور نمایندگان سازمان خود هستند و به عنوان پنجره ای قلمداد می شوند که سازمان و شرکت خود را قابلیت ها و توانایی های آن را به نمایش می گذارند. رهبران ارباب رجوع در را باز می کنند ولی نگه دارنده پل عبورنیستند. آنها شبکه های قوی درون شرکت خود را ایجاد می کنند و زمان کافی اختصاص می دهند تا کارایی و منابع دقیق و کامل شرکت را بفهمند.

با اینکه بسیار ساده به نظر می رسد ولی این امر همیشه آنطور که باید اتفاق نمی افتد. یکی از مشتریان به من متذکر شد که درکمال تعجب یک ایمیل دریافت کرده ام که حاوی چنین سوالاتی است: آیا وقتی ما فعالیت X یا Y را انجام می دهیم کسی می داند؟ برای برخی از شرکای ما عدم درک پیشنهادات ما در زمینه خدمات هنوز مانعی برای رشد رابطه ها می باشد.

۶٫ مدیریت بازرگانی:

رهبران ارباب رجوع بسته به سطحی که در سازمان قرار دارند اغلب مسئول جنبه های مالی یک رابطه ارباب رجوع هستند. این شامل مذاکرات در زمینه قراردادها تضمین اینکه اهداف قابل حصول هستند مدیریت اداره امور و غیره می باشد. همچنین آنها وظیفه کلی تضمین کنترل کیفیت را برعهده دارند.

 

 

 

پکیج چگالشی چیست؟ و چگونه کار می کند؟

شرکت لامبرت مقالات ۲۵ آبان ۱۳۹۴

پکیج های چگالشی (condansing boiler) یا همان بویلرهای چگالشی یکی از جدیدترین سیستم های گرمایشی هستند که در بازار دنیا با نام Condansing boiler  عرضه می شود. این نوع از پکیج ها یا بویلرها با راندمان بالایی(معمولا بیش از ۹۰%) کار می کنند.

در سیستم پکیج های چگالشی از انرژی دود حاصل از احتراق برای پیش گرمایش آب سرد ورودی به پکیج (بویلر) استفاده می شود. آن ها ممکن است با گاز یا گازوییل کار کنند و از آنجایی که بخار آب تولید شده در طی سوختن در بویلر را به کندانسه تبدیل می کنند به آنها پکیج چگالشی می گویند.

برای مفهوم تر شدن سیستم پکیج های چگالشی باید ذکر کرد که در زمان سوختن گاز حدود ۱۴ برابر حجمی گاز ورودی به مشعل, هوا وارد سیستم می شود. این هوای وارد شده به پکیج چگالشی دارای میزانی رطوبت (آب) است. این رطوبت موجود در هوا بعد از گرفتن گرما از مشعل به بخار تبدیل می شود و پس از گذر از داخل بویلر یا همان پکیج چگالشی به دودکش می رسد. در دودکش دمای دود به حدود ۱۰۰ درجه سانتی گراد می رسد و اگر از این گرما برای پیش گرمایش آب مصرفی مورد نیاز استفاده شود می توان دمای دود را حتی از این هم پایین تر آورد.

این همان زمانی است که بخار آب تشکیل شده در ورودی پکیج کندانس (میعان) شده و حرارتی را که در مشعل کسب کرده است به آب اطراف لوله های دودکش انتقال  می دهد. با این رویه می توان میزانی از انرژی معمولی را که از دودکش تلف می شود, بازیابی کرد.

 وقتی گاز یا گازوییل می سوزد آب و کربن دی اکسید تولید می شود. در پکیج های قدیمی این گازها با دمای بالا (حدود ۱۵۰ درجه سلسیوس ) از دودکش خارج می شد. آب در این دما به حالت بخار است و این بخار وارد اتمسفر می شود در این روش تقریبا تمامی حرارت تولید شده سوخت هدر می رود. پکیج چگالشی در تبادل حرارتی بسیار کارامد است زیرا می تواند حداکثر گرمای سوخت را استخراج کند.

در نتیجه گازهای خروجی در یک درجه حرارت پایین تر (بین ۴۰ تا ۷۰ درجه سانتی گراد ) قرار می گیرند. در این دما بخار آب تولید شده درفرایند سوخت به فاز مایع می رود و انرژی بیشتری بازیافت می شود.

پکیج های  قدیمی تر زمانی که به حرارت نیاز داشتند روشن شده و در زمان عدم نیاز خاموش می شدند. یعنی یک چرخه ثابت سرما و گرما نداشتند. در حالیکه سیستم های چگالشی جدید اینگونه نیست. خروجی به طور خودکار (اتومات) با افزایش یا کاهش شعله گرمای خود را در خروجی کنترل می کند.

در اواسط زمستان دما معمولا صفر یا زیر صفر درجه سلسیوس است و ماکزیمم انرژی گرمایی برای محیط مورد نیاز است.

در این زمان بویلر ها یا پکیج های چگالشی باید آب ۸۰ درجه سلسیوس را به رادیاتورهای محل مصرف بفرستد. اگرچه متوسط دما در فصول سرد حدود ۸ درجه سلسیوس است بنابراین سیستم همیشه سیستم گرمایشی در بار ماکزیمم نمی باشد.

در واقع  در اکثر سیستم های گرمایشی کمتر از ۶۰% بار ماکزیمم نیاز است. پکیج های چگالشی خوب می تواند این تغییرات در آب و هوا را با تغییر دماهای مختلف

آب سیر کوله در سیستم گرمایش جبران کند. برای انجام این عمل یک سنسور مخصوص دما در روی سیستم نصب می گردد. که این سنسور راندمان سیستم را بسیار بالا می برد هرچه دمای آب سیستم پایین تر باشد راندمان بالاتر است.

 

رادیاتورها

شرکت لامبرت مقالات ۱۶ آبان ۱۳۹۴

رادیاتور وسیله گرمایشی است که حرارت را به دو طریق : جابجایی و تابشی از خود بیرون می دهد. به عبارتی رادیاتور ها وسیله ای جهت انتقال دمای آب به محیط می باشند که برای نگهداری مقداری آب داغ در مجاورت حجم بزرگی از هوا به کار می رود به طوری که حرارت بتواند از آب به رادیاتور و از رادیاتور به هوا منتقل شود. رادیاتور ها را می توان از مواد مختلف نظیر: آلومینیوم فولاد و یا چدن با طراحی های متفاوت مانند پره ای تخت و لوله ای ساخت.

می توان گفت از نظر کارایی انرژی برای گرم کردن یک فضای مشخص رادیاتوری که دارای حجم حرارتی بیشتر وزن و حجم آبگیری بهینه و در نتیجه سرعت پاسخ بالاتر باشد مناسب است همچنین جهت افزایش کارایی رادیاتورها استفاده از شیرهای ترموستاتیک رادیاتور به منظور کنترل دمای اتاق ضروری است.

پارامترهای مهم در خرید رادیاتور:

شکل ظاهری و زیبایی رادیاتور

مقاومت مکانیکی

طول عمر بالا

کیفیت مناسب

مقاومت در برابر یخ زدگی

داشتن سطح صاف و بدون لبه تیز

نوع اتصالات و سهولات در نصب

پشتیبانی خدمات و گارانتی تعویض در صورت پوسیدگی و خوردگی

البته همیشه به این نکته توجه داشته باشید کالایی که گارانتی زیادی به مصرف کننده می دهد نشان دهنده عمر و ماندگاری و کیفیت بالای کالا می باشد که رادیاتور های لامبرت دارای ۱۲ سال گارانتی و وارانتی می باشند که در طول ۱۲ سال در صورت هر گونه سوراخ شدگی و عیب و نقص در رادیاتور لامبرت با مدل جدید تعویض خواهد گردید.

7

قطعات تشکیل دهنده پکیج

diba-admin مقالات ۲۵ مهر ۱۳۹۴

PhotoGrid_1411410571069

قطعات پکیج را به دو دسته تقسیم می کنند:

 1. قطعات الکترونیکی

 2. قطعات مکانیکی

قطعات الکترونیکی خود به ۳ دسته تقسیم می شوند:

 1. بردها هستند که وظیفه کنترل و اجرای برنامه های درخواستی را که در آن ذخیره شده است را دارند.

 2. قطعاتی هستند که فقط به فرمان برد کنترل اجرای عملیات می کنند که معمولا از برق ۱۱۰ و ۲۲۰ ولت تغذیه می شوند.

 3. قطعاتی هستند که تغییرات را به برد کنترل گزارش می دهند و برد به نسبت این اخبار به قطعات مجری فرمان دستور انجام عملیات را صادر می کند.

بردها

در پکیج های قدیمی از برد کنترل استفاده نمی شود و فقط با یک یا چند ترموستات یا آگوستات و چند قطعه مکانیکی کنترل می شوند. اما اکنون در پکیج ها از انواع و اقسام برد ها استفاده می شود.برد  وظیفه دارد طبق برنامه هایی که در کارخانه سازنده آن طراحی و ذخیره شده است و نیازهایی که مصرف کننده به آن اعلام می کند قطعات را کنترل کرده تا نیاز مصرف کننده برطرف شود.

 

فن

وظیفه فن مکش کردن هوا به داخل محفظه احتراق و بیرون راندن محصولات احتراق از محفظه احتراق است. فن ها از برق ۲۲۰ ولت تغذیه می کندد. البته قسمت پیچ فن بیرون از کانال جریان هوا قرار دارد و از طریق یک شفت به بولیور فن که داخل مجرای خروجی گازهای احتراق قرار دارد متصل است با توجه به اینکه همراه با محصولات احتراق مقدار زیادی گرما به بیرون از دستگاه پرتاب می شود در نتیجه مقدار هوای خروجی از لوله دودکش بسیار مهم است.

 ونتوری

اصطلاح ونتوری یکی از قوانین فیزیک است. هرگاه قطر مسیر عبور سیالی که با سرعت در حال حرکت است را کاهش دهیم و دوباره افزایش دهیم اگر در قسمت باریک تر سوراخی به بیرون ایجاد کنیم نه تنها سیال از مسیر بیرون  نمی رود بلکه در  زمان عبور سیال از این قسمت عمل مکش ایجاد می شود .

از این قانون در خروجی فن استفاده شده است و قسمت مکش را به یک سنسور متصل کرده تا در صورت هرگونه اختلال در عبور جریان مانند گرفتگی در مسیر دودکش یا از کارافتادگی فن عمل مکش متوقف شود و در نتیجه این عمل سنسور متصل به ونتوری به برد گزارش می دهد. به محض گزارش سنسور مبتنی بر نقص در تهویه برد کنترل مشعل را خاموش می کند و کد خطای مربوط به سیستم تهویه نمایش داده می شود.

پرشر سوئیچ هوا

سنسوری است که از طریق مجرای باریکی به ونتوری متصل است. تغییرات فشار در ونتوری به پرشر اعمال می شود و در نتیجه این عمل دیافراگم داخل پرشر به سمت قسمت مکش کشیده شده تا پلاتین های متصل به آن وصل شوند. تغییرات فشار درمجرای خروجی فن را می توان با دو شلنگ به پرشر فن متصل کرد یکی از شلنگ ها که به قسمت وسط ونتوری متصل شده است در پرشر فن به لوله ای که با نشان منفی علامت گذاری شده است و شلنگ دوم که به صورت مستقیم بر مجرای خروجی فن قرار دارد به لوله ای که با علامت مثبت علامت گذاری شده متصل می شوند.

مبدل حرارتی

به لوله های مارپیچی که به وسیله تعداد زیادی تیغه به هم متصل شده اند تا در برابر شعله مشعل قرار گیرند و گرمای شعله را به آب داخل خود انتقال دهند مبدل حرارتی گفته می شود.مبدل ها معمولا از فلز مس ساخته می شوند.

 

منبع انبساط

همانطور که می دانید آب مدار گرمایش در یک مدار کاملا بسته به گردش در می آید تا بتواند گرمای جذب شده در مبدل حرارتی را به سیستم انتقال گرمای ساختمان برساند. مسلم است وقتی آب را در یک ظرف بسته گرم کنیم به علت انبساط آب فشار وارده به دیواره های ظرف افزایش می یابد و احتمال خطر وجود دارد. به همین علت در مدار گرمایی که یک مدار بسته است قطعه ای به نام منبع انبساط نصب می شود تا درهنگام گرم شدن آب مقدار آب اضافه را در خود جای داده و پس از سرد شدن به مدار بازگرداند. این عمل توسط یک دیافراگمکه در وسط منبع قرار دارد انجام می شود.

 

البته قطعات موجود در پکیج لامبرت به این قطعات منتهی نمی شود قطعات مصرفی در پکیج لامبرت بسیار بیشتر می باشند که فقط در مورد تعدادی از آنها و نحوه عملکرد شان توضیح دادیم.

 

 

 

پکیج شوفاژ گازی چیست؟

پکیج شوفاژ گازی چیست؟

diba-admin مقالات ۲۵ مهر ۱۳۹۴

پکیج شوفاژ گازی دستگاهی است که جایگزین موتورخانه مرکزی شوفاژ گردیده و آب گرم مورد نیاز جهت تامین گرمایش محیط ( به وسیله رادیاتورها فن کویل یا سیستم گرمایش از کف) و آبگرم بهداشتی مصرفی جهت مصارف روزمره از قبیل شستشو استحمام و … را فراهم می نماید. این دستگاه انرژی مورد نیاز خود را از سوخت گاز شهری طبیعی و یا مایع تامین می نماید. گرمایش مطبوع محل سکونت و تامین آبگرم بهداشتی مصرفی همواره از نیازهای بشر در طول تاریخ بوده است.

مزایای پکیج شوفاژ گازی نسبت به موتورخانه مرکزی:

 1. استقلال واحدهای مسکونی از یکدیگر

 2. استقلال هر واحد مسکونی در تامین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط

 3. عدم نیاز به احداث موتور خانه مرکزی

 4. امکان کنترل سیستم در داخل ساختمان

 5. عدم هزینه شارژ ماهانه و تعمیر و نگهداری

 6. سهولت در نصب راه اندازی سرویس و نگهداری

 7. راندمان بالاتر نسبت به موتور خانه مرکزی

 8. امنیت بالاتر به خاطر وجود سنسور های آب گرم مصرفی و شوفاژ و سنسور دود و …. .

 9. عدم اشتغال فضای مفید در ساختمان ها

 10. ابعاد کوچک تقریبا به اندازه یک دستگاه آبگرمکن دیواری معمولی

 11. تنظیم دما به میزان دلخواه

 12. تامین آبگرم دائم و فراوان در کمترین زمان و جلوگیری از اتلاف انرژی

 13. هر زمان که شما به آب گرم نیاز داشته باشید دستگاه روشن می شود و در مواقع دیگر خاموش می شود.

 14. ایمنی کامل( دستگاه به صورتی طراحی گردیده که هیچ خطری را متوجه مصرف کننده آن نمی سازد )

 15. عملکرد مطمئن ( تامین گرمایش واحد های مسکونی تا متراژ حداکثر ۳۵۰ متر مربع به صورت کامل)

 16. کارکرد آرام و بدون صدا (LAMBERT)

 17. رادندمان حرارتی بالا همزمان با صرفه جویی در مصرف سوخت

 18. کوتاه شدن مسیر لوله های انتقال آب گرم رادیاتور و آب گرم مصرفی به محل مورد نظر و در نتیجه جلوگیری از اتلاف انرژی و زمان.